Oferujemy wysokiej jakości zbiorniki na deszczówkę w Knurowie – plastikowe i betonowe, o pojemności od 2 m3 do 60 m3. Mogą Państwo zakupić sam zbiornik lub zamówić kompleksową usługę, która obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie systemu odprowadzania wody z rynien. Zapewniamy profesjonalne podejście do każdego Klienta oraz gwarancję satysfakcji. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie dostosować się do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Zbiorniki na deszczówkę – plastikowe oraz betonowe
Zbiorniki na deszczówkę są niezwykle przydatne w gospodarstwach domowych oraz przemysłowych, pozwalając na oszczędność wody oraz dbanie o środowisko. Oferujemy szeroką gamę zbiorników zarówno plastikowych, jak i betonowych. Zbiorniki plastikowe charakteryzują się lekkością, łatwością montażu oraz odpornością na korozję, co sprawia, że są idealne do zastosowań przydomowych. Z kolei zbiorniki betonowe to solidne i trwałe konstrukcje doskonale sprawdzające się w przypadku większych obiektów oraz w sytuacjach, gdy wymagana jest większa pojemność. Wszystkie nasze zbiorniki na deszczówkę spełniają najwyższe standardy jakości, a doświadczenie naszego zespołu gwarantuje profesjonalne doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie realizacji projektu.
Oferujemy również wykonawstwo szamb plastikowych i betonowych, a także przydomowych oczyszczalni ścieków.
Dobór zbiornika na deszczówkę
Przy doborze odpowiedniego zbiornika na deszczówkę proponowane jest przyjęcie wartości orientacyjnej, tj. 1,0 m3 objętości zbiornika na każde 60 m2 powierzchni, z której zbierana jest woda opadowa. W systemach przewidywanych do możliwie jak największego odzysku wód deszczowych powierzchnię dachu przyjmuje się na mniejszym poziomie, ok. 25 m2 na 1 m3 objętości zbiornika. Średni roczny opad deszczu w Polsce wynosi ok. 600 mm/m2. Wahania ilości opadów zależą od regionu kraju. W rejonach górskich suma opadów może sięgać nawet 900 mm/m2, natomiast w rejonach nadmorskich 700 mm/m2.
Proponujemy zbiorniki:
- 3 m3 – na powierzchnię dachu do 150 m2,
- 4 m3 – na pow. dachu do 200 m2,
- 5 m3 – na pow. dachu do 300 m2,
- 6 m3 – na pow. dachu do 350 m2.
Wraz ze zbiornikiem warto zakupić drenaż pakietowy w celu odprowadzenia nadmiaru wody w terenach piaszczystych:
- zbiornik 3 m3 – 4 szt. pakietu,
- zbiornik 4 m3 – 6 szt. pakietu,
- zbiornik 5 m3 – 8 szt. pakietu,
- zbiornik 6 m3 – 10 szt. pakietu.
Jeden pakiet posiada wymiary: długość – 91 cm, szerokość – 30 cm, wysokość – 22 cm (lub inny wymiar na zamówienie).
Swoje usługi oferujemy nie tylko w Knurowie, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy, ale również na całym Śląsku. Zajmujemy się między innymi montażem zbiorników na deszczówkę w Gliwicach, Raciborzu, Pszczynie czy też Rybniku.
Opróżnianie plastikowych zbiorników do gromadzenia wód opadowych
Typoszereg zbiorników do gromadzenia wód opadowych, wykonanych z plastiku, obejmuje konstrukcje o pojemności od 2 m3 do 10 m3. Zbiorniki posiadają dwa włazy rewizyjne, z których jeden wykorzystywany jest do serwisowania wkładu filtracyjnego, natomiast drugi umożliwia opcjonalną instalację pompy. Filtr posiada część osadową, która umożliwia zatrzymywanie zanieczyszczeń. Wyposażeniem uzupełniającym są pompy OPTIMA wykonane ze stali nierdzewnej i przeznaczone do opróżniania zbiornika poprzez możliwość podłączenia do węży ogrodowych. Wyprowadzenie układu przyłączy może zostać wykonane poprzecznie lub podłużnie w stosunku do osi zbiornika.
Jednym z zaleceń jest podłączenie zbiornika do całorocznego odbiornika, tj. kanalizacji deszczowej bądź rowu melioracyjnego. Umożliwia to odpływ nadmiaru wody w okresach, gdy nie jest ona wykorzystywana w celach użytkowych np. do podlewania.
Zbiornik na deszczówkę wolny od zanieczyszczeń i glonów
Zastosowanie odpowiednich materiałów konstrukcyjnych oraz specjalnych powłok ochronnych przyczynia się do utrzymania czystości wody w zbiorniku na deszczówkę i ograniczenia osadzania się zanieczyszczeń. Instalacja systemu filtracji pozwala na skuteczne oczyszczanie wody z ewentualnych drobnych cząstek i związków organicznych. Zbiornik jest przewidziany do instalacji w gruncie, co umożliwia grawitacyjne podłączenie rur doprowadzających wodę deszczową. Opisany sposób posadowienia oraz zastosowanie pokryw na włazach rewizyjnych ma na celu zapobieganie rozwojowi glonów, tj. fitoplanktonu, wskutek zahamowania procesów fotosyntezy.
Na życzenie Klienta zbiorniki mogą być też betonowe.